"ב – 2010 התחלנו לבצע השקעות נדל"ן בחו"ל – בארה"ב. אחרי מספר שנים של השקעה רק בארה"ב רצינו לעבור ליעד השקעה אחר – התלבטנו די הרבה מה יהיה יעד ההשקעה הבא שלנו כשהרגשנו שמיצינו את ארה"ב ורצינו גם לפזר את ההשקעות שלנו ביעד נוסף מחוץ לישראל.

בחרנו בספרד ובאופן ספציפי במרכז מדריד כיעד השקעה בגלל הניסיון הקודם שלנו בהשקעות בארה"ב ובישראל – האמנו שלהשקיע במיקום מרכזי, למרות מחירי הנכסים והעלויות הגבוהות יותר בעסקה זה יקטין לנו את הסיכון, אבל לא תארנו לעצמנו שהתוצאות תהיינה כול כך מוצלחות.                 

לא היינו צריכים לחכות להשכרה בפועל ולקבלת ההכנסות מהדירה שרכשנו, כפי שקרה בפועל, כדי להבין שזו השקעה שהולכת להיות מאוד מוצלחת. ההכרות שלנו באמצעות נדל"ן לעולם, עם אנשי המקצוע שליווי את כל התהליך: עו"ד, בנק למשכנתאות, אדריכל ונציגי חברת הניהול, עם העיר עצמה והמיקום המעולה של הנכס שלנו – כל אלו נתנו לנו המון שקט ובטחון.

התהליך היה די פשוט מבחינתנו – לא נדרשנו להרבה מעורבות והכול זרם די יפה, כולל קבלת המשכנתא בחו"ל שלא ציפינו שתהיה בתנאים כול כך טובים. השיפוץ היה מוקפד והיתה ירידה לפרטים כדי ליצור דירה מאוד מזמינה ברמה של מלון 5 כוכבים ואפילו יותר…התוצאות לא אחרו לבוא – אחרי 3 חודשים של "הרצה" התפוסה בדירה עולה על 80% והמחיר ללילה שהתחיל נמוך בכוונה טיפס ועומד כבר על לא פחות מ – 250 יורו.

העובדה, שאנחנו יכולים לדעת בכל נקודת זמן מה קורה בדירה – מי נמצא בה, מה עלות השהיה, מה מצב הניקיון, הביקורות המצוינות שאנחנו מקבלים ואפילו זה שאנחנו יכולים לראות בעיניים את הנכס – כמו שביקרנו בה (צ'ופר אמיתי!), מייצרות לנו תחושת בטחון ושליטה שלא הרגשנו אותה בהשקעות קודמות שעשינו בחו"ל וזה מבחינתנו יתרון מהותי – אנחנו יכולים לישון בשקט…