רקע

שאול ועדנה שכירים בעסק בתחום החינוך לגיל הרך שבבעלותם. עניין ההכנסה בגיל המאוחר יותר מעסיק אותם כבר עתה כשהם באמצע שנות הארבעים לחייהם ולכן הם רצו ליצור לעצמם הכנסה נוספת מהשקעה בנדל"ן. יש בבעלותם נכסים בישראל, אבל הם חיפשו לגוון את תיק ההשקעות שלהם וליצור לעצמם הכנסה משמעותית נוספת ע"י השקעה בנדל"ן בחו"ל. לנדל"ן לעולם הם היגיעו דרך הפייסבוק ולאחר שעקבו אחרינו, אחרי הפוסטים והפודקאסטים נוצר הקשר הראשוני.

התהליך

לאחר הסבר כללי על התהליך הכנו תוכנית עסקית לרכישת דירה בלב המרכז ההיסטורי התיירותי של סביליה – היה ברור שמכיוון שזה תפס אותנו בעת משבר הקורונה נוכל להרוויח במחיר הרכישה גם אם נצטרך להשהות יותר את התהליך ולהמתין שהשמים יפתחו לתיירות. זו הסיבה גם שהחלטנו לבצע את ההשקעה מרחוק, מבלי לטוס לשם בשלב ראשון כשאנחנו בקשר תכוף מול אנשי המקצוע שלנו בחו"ל, מקבלים תמונות, סרטונים ומקיימים פגישות זום עד שלב השלמת הרכישה.
במקביל בצענו תכנון של שדרוג הנכס כדי למצות את הפוטנציאל שלו – כך הפכנו דירה עם מטבח נפרד, שני חדרי שינה קטנים וחדר רחצה אחד בלבד, לדירה שבה יש חלל מרכזי ורחב יחסית של סלון-פינת אוכל-מטבח ועוד שני חדרי שינה נוחים ושני חדרי רחצה ושירותים כשאחד מהם הוא חלק מסוויטת ההורים.

תמונות הנכס לפני השדרוג

הקורונה חייבה אותנו להיעזר בסבלנות ותהליך השיפוץ ואבזור הדירה לקח יותר זמן מברגיל גם בגלל עיכובי אספקות של חומרי גלם, ריהוט וציוד לדירה. אבל הסבלנות השתלמה כי התוצר הסופי היה בהחלט משביע רצון, למרות שבצענו את כל העיצוב ובחירת הפריטים בשל"ט רחוק.

תמונות הנכס אחרי השדרוג

הדירה פורסמה להשכרה ומיד עם הפרסום, למרות שהקורונה עוד היתה באוויר, כבר התחיל זרם של הזמנות ולא הפסיק מאז… מחיר הלילה טיפס ועדיין מטפס בהדרגה ובשקלול התפוסה הגבוהה יחסית לשלב התחלתי זה – ההכנסות גדלות ממש מהר. כחודשיים אחרי הפרסום כבר קיבלנו יותר מ – 10 ביקורות מעולות של ציון מקסימאלי וזה ממש מחמם את הלב ואת הכיס…

התוצאות

אנחנו עוד בשלב מאוד ראשוני וגם בתקופה שהעולם לאט לאט חוזר לחיים אחרי שנתיים של קורונה, אבל אם להעיד לפי התוצאות עתה – זה מראה מאוד מבטיח. התפוסה כבר מעל 70% וההכנסות הנם יותר ממה שתכננו בהתחלה גם בלי להתחשב במשבר. לפי הנתונים האלו בחישוב שנתי אנחנו מתקרבים ל – 10% תשואה שוטפת שזה הרבה יותר ממה שחשבנו.

תוכניות הדירה לפני

תוכניות הדירה אחרי

"התלבטנו לגבי עיתוי ההשקעה – מצד אחד היה ברור לנו שנוכל לנצל את הטיימינג כדי לרכוש במחיר מציאה, אבל מצד שני היתה אי וודאות גדולה בגלל המשבר העולמי. לקחנו את הסיכון גם בגלל שמאוד סמכנו על החברה מנדל"ן לעולם בארץ ובחו"ל – הם עשו רושם של אנשים מקצועיים, רציניים ומאוד מחויבים אלנו וקשובים לצרכים שלנו. בדיעבד, כמעט שנה מהרגע שנוצר הקשר הראשוני בינינו, אנחנו כול כך שמחים שהלכנו על זה. יש לנו עתה דירה במרכז סביליה העתיקה, במיקום מעולה, משופצת ומרוהטת להפליא, שמכניסה לנו כסף מדי חודש, בלי שום התערבות מצידנו – אנחנו רק יכולים להיכנס לחשבון שלנו ולוודא שהכול תואם את הדוחות, שחברת הניהול שולחת לנו מדי חודש. אנחנו כבר מחכים בקוצר רוח לעלות על מטוס כדי לראות את הדברים מקרוב".

ממליצים מספרים