רקע

עירית וצפריר הגיעו אלנו בשנית כשלוש שנים אחרי שסיימנו בהצלחה את רכישת דירת ההשקעה הראשונה שלהם, במטרה למנף את הניסיון שלהם לדירת השקעה נוספת.

עירית וצפריר הם זוג נשוי בשנות ה – 30 המאוחרות, עם 2 ילדים קטנים והם גרים בשכירות בדירה ברחובות. שניהם עובדים בסקטור הציבורי והם עסוקים עד מעל הראש בעבודה ובגידול הילדים. רמת ההכנסה שלהם מעל הממוצע והם מצליחים לחסוך בכל חודש למעלה מ – 10,000 ש״ח.

מתוך ההבנה שהשקעה בנדל"ן משתלמת יותר מאשר השקעה בדירת מגורים, הם בצעו לפני 3 שנים את השקעות הנדל"ן הראשונה שלהם בישראל באמצעותנו.

על בסיס ההצלחה בדירת זו שנרכשה באזור המרכז, היה ברור שהכיוון יהיה לרכוש דירה נוספת באותו אזור.

התהליך

ההון העצמי של עירית וצפריר אפשר לנו לחפש נכסים שדורשים שיפוץ משמעותי. היתרון בבחירה זו הוא, שהם יכלו להנות מהרווח היזמי בהשבחת הנכס. לאחר כ – 3 שבועות של חיפוש אינטנסיבי ומיקוד בשתי שכונות מרכזיות, מצאנו נכס מתאים שענה על כל הדרישות שנבעו מהתוכנית העסקית שהכנו להם: מיקום, מחיר, גודל וקומה.

מכיוון שהבעלים של הנכס התגורר בדירה ונדרש היה להמתין לסיום הבניה של הדירה שאליה התעתד לעבור, מועד הפינוי היה ארוך יחסית, דבר שבא לידי ביטוי בהפחתה משמעותית במחיר הרכישה.

בחרנו במכוון נכס שניתן לבצע בו שדרוג באופן שיקפיץ את ערכו על ידי חלוקתו מחדש והוספת חדר שינה כך שהפכנו דירת 2 חדרים צפופה וישנה לדירת 3 חדרים פונקציונלית, מודרנית ונעימה.

תמונות הנכס לפני השדרוג

השיפוץ ארך חודש, ובמסגרתו הרסנו את כל החלל הפנימי של הדירה ובנינו אותו מחדש בסידור שונה, שהפך אותו לנכס סופר אטרקטיבי לשוכרים.

בסיום השיפוץ הלבשנו את הדירה כדי שתראה במטבה, צלמנו אותה ופרסמנו אותה להשכרה. היו המון פניות ובתוך שבוע הדירה כבר הושכרה במחיר גבוה יותר מאשר תכננו תחילה וגבוה משמעותית ממחירי השוק לדירות דומות בסביבה.

תמונות הנכס אחרי השדרוג

התוצאות

את ההשקעה השלמנו ב – 2021 והיא משיאה תשואה כוללת על ההון העצמי (תשואה שוטפת ועליית ערך) של כ – 17.5% לשנה.

הרווח הכספי הכללי (משכירות ומעליית שווי הנכס), אילו עירית וצפריר היו מוכרים את הדירה תוך פחות משנה מאז שסיימו את התהליך, היה עומד על למעלה מ- 200,000 ש״ח.

למרות שהם היו כבר מנוסים בתהליך הם הופתעו ושמחו מאוד על התוצאה:

"ידענו שאנחנו עושים את הדבר הנכון עם הליווי הנכון, אבל היה נחמד לגלות שמאז הפעם האחרונה הדברים עובדים בצורה הרבה יותר חלקה ואנו נדרשים, כמו שביקשנו (אבל היה קשה לנו להאמין שככה זה יהיה…) למעורבות מינימאלית בלבד. ביקרנו בדירה בסה"כ פעמיים – פעם אחת לפני החלטת הרכישה ופעם שניה ביום שבו הצגנו את הדירה לשוכרים. זה היה כמו קסם – מדירה ישנה, במצב תחזוקתי גרוע, עם חלוקה פנימית לא יעילה, קיבלנו דירה מדהימה, חדשה, מרשימה ביותר, עם עוד חדר שינה, שרק היינו צריכים לבחור מי השוכרים שיתאימו לנו. אנחנו לא יודעים איך יכולנו לעבור את זה בלי הליווי הצמוד שקיבלנו וככול שעובר הזמן אנחנו מעריכים יותר את הבחירה שעשינו".   

תוכניות הדירה לפני

תוכניות הדירה אחרי

"ידענו שאנחנו עושים את הדבר הנכון עם הליווי הנכון, אבל היה נחמד לגלות שמאז הפעם האחרונה הדברים עובדים בצורה הרבה יותר חלקה ואנו נדרשים, כמו שביקשנו (אבל היה קשה לנו להאמין שככה זה יהיה…) למעורבות מינימאלית בלבד. ביקרנו בדירה בסה"כ פעמיים – פעם אחת לפני החלטת הרכישה ופעם שניה ביום שבו הצגנו את הדירה לשוכרים.

ממליצים מספרים