רקע

נועם ואורית בשנות החמישים המוקדמות, נועם עצמאי בתחום שוק ההון ואורית עו"ס בשירות הציבורי. שניהם הגיעו אליי לאחר שצברו לעצמם נכסים בישראל ובארה״ב וחיפשו להשקיע באירופה במטרה להגדיל את הכנסתם השוטפת בטווח הקצר מתוך ראיה לטווח ארוך יותר לכשירצו לפרוש לגמלאות.

התהליך

לאחר הבנת הצרכים והיכולות שלהם, התמקדנו בספרד ועל בסיס נתוני ההון העצמי שעמד לרשותם, בחרנו להשקיע בדירה במרכז העיר סביליה (Centro) כיעד.

התקציב שעמד לרשותנו אפשר לרכוש דירה בעלות כוללת של כמיליון ש״ח (כולל ההוצאות הנלוות והשיפוץ).

טסנו ביחד לשבוע לסביליה במסגרתו הכרנו את העיר, את האתרים ההיסטוריים המרכזיים, את האזור המבוקש על ידי תיירים ואת השכונות הרלוונטיות להשקעה. ביקרנו בכ-20 נכסים וצמצמנו את הרשימה ל-3 נכסים המתאימים ביותר. בעזרת חברת הניהול, ניתחנו את 3 העסקאות על בסיס ההכנסות הצפויות מהן בהשכרה לטווח קצר, וראינו שהנכס בשכונת Alameda נותן את התוצאות הטובות ביותר.

התחלנו את בדיקות הנאותות ולאחר שהבנו שאין שום בעיות מהותיות עם הנכס, חתמנו הסכם ראשוני לרכישת הנכס במחיר של 165,000 יורו בלבד.

כבר בביקור הראשוני בנכס, במסגרת בדיקות הנאותות, האדריכל הציג לנו סקיצה איך ניתן להפוך את דירת 60 המ״ר לדירה בת 2 חדרי שינה, 2 חדרי רחצה ושירותים, סלון מטבח ופינת אוכל. זה נראה כמו מעשה קוסמות! וכך היה. מקץ שלושה חודשים של עבודות שיפוץ אינטנסיביות, קיבלנו תוצאה מדהימה. מעבר לחלוקה הפנימית הפנטסטית שניצלה כל סמ״ר, הצלחנו לשמר את השילוב שבין הישן והחדש – האופי ההיסטורי של הבניין והדירה עם הנוחות והפונקציונליות של המאה ה-21. הדירה רוהטה ואובזרה כך שתהיה סופר מפנקת למתארחים בה.
כשביקרנו בדירה לאחר שדרוגה, עם המתווכת שמכרה לנו אותה, היא לא האמינה שמדובר באותה הדירה!

תמונות הנכס לפני השדרוג


תמונות הנכס אחרי השדרוג

הדירה פורסמה להשכרה וכבר לאחר מספר שבועות התפוסה בה עלתה למעבר ל-75% במחיר ממוצע ללילה של 150 יורו.

התוצאות

מהרגע שסיכמנו את התוכנית העסקית ועד שהדירה הושכרה עברו כ – 6 חודשים ודי מהר הדירה התחילה לייצר להם הכנסה שוטפת משכירות לטווח קצר. מהר מאוד גם היגיעו ביקורות טובות שהקפיצו את המחיר ללילה שעלה למעל ל – 150יורו בתפוסה ממוצעת של למעלה מ – 75% לאורך כל השנה.

התשואה השוטפת מהדירה לאורך השנים עומד על כ – 9% ועליית הערך של הדירה עומדת על כ – 7% בממוצע לשנה.

נועם ואורית סכמו עברנו את החוויה בתהליך:

"לא באמת הכרנו את ספרד ובטח לא את סביליה – למעשה, הפעם שביקרנו בה כדי לבצע את ההשקעה היתה הפעם הראשונה שלנו באנדלוסיה בכלל, אבל הווייב שקיבלנו, האווירה בעיר, התיירים הרבים, כל אלו נתנו לנו להרגיש שבחירה שעשינו היא מעולה. המפגש עם בעלי המקצוע היה בלתי אמצעי ויכולנו להבין שמדובר על מקצוענים, אמינים, שמאוד מחויבים להצלחה שלנו. אין ספק שכשאתה משקיע בחו"ל יש המון דברים שאתה לא יודע אותם ובאיזשהו מקום אתה צריך קצת תעוזה, אבל עם הליווי שקיבלנו מנדל"ן לעולם ומהצוות בחו"ל זה הרגיש לנו מאוד נכון וככול שהתקדמנו בתהליך כך הבטחון שלנו גדל. אנחנו כול כך שמחים שהעזנו כי אין ספק שזה מקור הכנסה משמעותי עבורנו כבר עתה וודאי גם בעתיד ואנחנו יכולים לומר בביטחון שזו באמת הכנסה פאסיבית כי רמת המעורבות שלנו בניהול הנכס שואפת לאפס."   

תוכניות הדירה לפני

תוכניות הדירה אחרי

"אנחנו כול כך שמחים שהעזנו כי אין ספק שזה מקור הכנסה משמעותי עבורנו כבר עתה וודאי גם בעתיד ואנחנו יכולים לומר בביטחון שזו באמת הכנסה פאסיבית כי רמת המעורבות שלנו בניהול הנכס שואפת לאפס."   

ממליצים מספרים