רקע

שגיא הוא מדען בשנות ה-40 לחייו, בן זוג להילה, עובדת סוציאלית והם הורים ל-3 ילדים צעירים.

שגיא רכש כבר בעבר באופן עצמאי 2 דירות בירושלים וביפו, שמושכרות והוא ומשפחתו גרים בשכירות ברחובות, שממומנת ע"י מקום עבודתו. בשנים האחרונות הילה ושגיא חסכו כמה מאות אלפי שקלים והחליטו שבמקום לרכוש את בית החלומות שלהם הם מעדיפים לרכוש עוד דירה איכותית להשקעה. מתוך הניסיון שלהם ברכישת הדירות שכבר בבעלותם, הם בחרו לעשות זאת הפעם באופן מקצועי ויסודי ועל כן פנו אלנו.

התהליך

לאחר הבנת הצרכים, הגדרנו בתוכנית העסקית רכישה של דירה להשקעה באזור המרכז במימון של 90% על בסיס מינוף צולב של הנכסים הקיימים שכבר בבעלותם.

מכיוון שהונם העצמי לטובת ביצוע העסקה היה מוגבל והיה צריך לשמש אותנו לכיסוי ההוצאות הנלוות והשיפוץ, התמקדנו בשלב האיתור, בנכסים שלא דרשו שיפוץ משמעותי.

לאחר שסרקנו וביקרנו בכ-30 נכסים, מצאנו את הדירה המתאימה ביותר שהוצעה בשוק ע"י אדם פרטי (ללא תיווך). מדובר על דירה קטנה יחסית של 2 חדרים בקומה 1, בשכונה מאוד מבוקשת, ובמיקום מעולה. מצב הנכס לא היה טוב והיה ברור שהוא דורש ריענון, אבל מכיוון שמחירו היה נמוך מאוד השדרוג התאפשר במגבלות התקציב שהגדרנו לעצמנו מלכתחילה.

תמונות הנכס לפני השדרוג

בשיפוץ אינטנסיבי שארך כ-3 שבועות בלבד, חידשנו את מערכות האינסטלציה והחשמל, פתחנו את המטבח לחלל המרכזי והחלפנו אותו למטבח חדש ומודרני. ריצפנו מחדש את כל הדירה, צבענו, הוספנו מזגנים וביצענו תיקונים כלליים שנדרשו (אלומיניום, דוד שמש וכיו״ב).

בתום השיפוץ ביצענו ניקיון להברקת הדירה והלבשנו אותה בווילונות, בתמונות, ובאביזרים ששיוו לה מראה של בית חם, מזמין ונעים.

תוך פחות משבוע נחתם הסכם שכירות עם שוכרים מתאימים שבחרנו בקפידה מתוך עשרות שביקרו ב״בית הפתוח״ שקיימנו מספר ימים לאחר פרסום הנכס להשכרה.

תמונות הנכס אחרי השדרוג

התוצאות

תוך פחות מ-3 חודשים סיימנו את כל התהליך משלב התוכנית העסקית ועד ההשכרה עם תוצאות הרבה יותר טובות ממה שתכננו מראש. ההשקעה בוצעה ב – 2019 במסגרתה נרכשה דירה במרכז הארץ שהשיאה תשואה כוללת על ההון העצמי (תשואה שוטפת + עליית ערך/השבחה)של כ – 25% לשנה.

הרווח הכספי הכללי (משכירות ומעליית ערך הנכס), אילו הילה ושגיא היו מוכרים את הדירה כיום, היה עומד על למעלה מ- 420,000 ש״ח תוך פחות משנתיים!

היה מרגש לשמוע את שהיה לשגיא לומר לאחר שמסרנו את המפתחות לשוכרים החדשים שלו –

"למרות שהגעתי אליכם עם ניסיון מוכח כמשקיע, ידעתי שאפשר לבצע השקעה באופן יותר מקצועי שיניב תוצאות טובות יותר מאלו שהשגתי בעבר ועם הרבה יותר שקט נפשי, אבל לא הערכתי עד כמה צדקתי כשפניתי אליכם. המקצועיות, היסודיות, הגישה התומכת והאחריות הכוללת שלכם על כל שלבי התהליך, הביאה לתוצאות שלא חלמתי עליהם. זה עבר כל כך חלק  הופתעתי ונהניתי מכל הדרך. אני ממליץ ומפנה את חברי ועמיתי ללכת בדרך זו ויפה שעה אחת קודם…".

תוכניות הדירה לפני

תוכניות הדירה אחרי

תוך פחות מ-3 חודשים סיימנו את כל התהליך משלב התוכנית העסקית ועד ההשכרה עם תוצאות הרבה יותר טובות ממה שתכננו מראש. ההשקעה בוצעה ב – 2019 במסגרתה נרכשה דירה במרכז הארץ שהשיאה תשואה כוללת על ההון העצמי (תשואה שוטפת + עליית ערך/השבחה)של כ – 25% לשנה.

ממליצים מספרים