רקע

גילה, פנסיונרית בת 64, סבתא גאה ל – 10 נכדים, גילתה לאכזבתה המרה, שמקץ 10 שנים של חסכון כספי ביטוח המנהלים, של בעלה ז"ל, שהסכום הנומילנאלי שלו כמעט ולא השתנה. זה היה הקש ששבר לה את גב הגמל והיא פנתה אלי כדי להשקיע את הכסף כך שיניב לה הכנסה שוטפת – סוג של פנסיה נוספת ואף יעלה את ערכו לאורך השנים כסוג של ירושה ל – 3 בניה. הכנתי לה תוכנית עסקית לרכישת נכס במימון מוגבל לתקופה קצרה כדי שתוכל להנות מההכנסות מוקדם ככול האפשר מבלי להתפשר על איכות הנכס ופוטנציאל ההשבחה שלו.

התהליך

לאחר שבחנתי וסרקתי למעלה מ – 20 נכסים באזור ההשקעה שבחרנו בו, התמקדנו בדירה אטרקטיבית במיוחד, שהיה ברור שנדרש לשדרגה ובשקלול הכולל של המחיר שלה, ההוצאות הנלוות ועלויות השיפוץ היא נתנה תוצאות פיננסיות מבטיחות. הדירה בת 3 חדרים של כ – 65 מ"ר נטו, נמצאה באזור השקעה מעולה, במצב תחזוקתי ירוד ובניראות לא מרשימה בלשון המעטה.  

תמונות הנכס לפני השדרוג

עסקת הרכישה היתה חלקה שכן הדירה היתה דירת המגורים של בעלים יחיד שעזב אותה מזה זמן וביתו טפלה במכירתה באופן מסור והגון. העסקה הושלמה בחודשיים כשעד קבלת החזקה, טיפלנו במשכנתא המיוחדת ללקוחה, שלמרות גילה קיבלה משכנתא בריביות יוצאות דופן. כדי למצות את הפוטנציאל של הדירה, שצריכה היתה לעבור שיפוץ מלא, בצענו בה חלוקה מחדש באופן שיצר חלל מרכזי – סלון-פינת אוכל-מטבח מרווח, פונקציונאלי מודרני ומזמין מאוד וכן הוספנו שירותי אורחים וחדר ארונות לחדר ההורים.

שיפוץ הדירה ארך פחות מחודש מיד בתומו בצענו סטייג'ינג, צלמנו ופרסמנו את הדירה וערכנו בה "בית פתוח". לאחר הכרות וסינון מתוך עשרות המבקרים, השכרנו את הדירה במחיר גבוה משמעותית ממחיר השוק לזוג הייטקיסטים נחמד שחיפש דירה נעימה שתתאים לצרכיו.

תמונות הנכס אחרי השדרוג

התוצאות

בשורה התחתונה, תוך פחות מ – 4 חודשים איתרנו, רכשנו, השגנו משכנתא, שיפצנו, והשכרנו לגילה דירה שמייצרת לה תשואה גבוהה יותר ממה שתכננו, עם שוכרים נוחים מאוד, שמאפשרים לה להנות מהכנסה נוספת קבועה ומשמעותית ולהרגיש הרבה יותר טוב כשתוכל להשאיר לילדיה ולנכדיה נכס שערכו עולה משמעותית כל שנה.

ההשקעה בוצעה ב – 2020 במסגרתה נרכשה דירה במרכז הארץ שהשיאה תשואה כוללת על ההון העצמי (תשואה שוטפת + עליית ערך/השבחה)של כ – 25% לשנה.

בתוך כשנה וחצי הרווח הכספי הכללי (משכירות ומעליית ערך הנכס), אילו גילה היתה מוכרת את דירתה היה עומד על כ – 250,000 ש״ח שמתורגם לתשואה כוללת על ההון עצמי של כ – 20%  בממוצע לשנה.

וזה מה שגילה אמרה לנו בסיום התהליך –

" במשך שנים רציתי להשקיע בנדל"ן – הבנתי שזה מה שנכון לי, אבל לא ידעתי איך אבצע זאת כלכלית וגם לא היה לי מספיק בטחון לעשות את זה לבד. נדב הראה לי איך זה אפשרי ולקח אותי צעד, צעד לאורך כל התהליך כדי להגיע לדירת ההשקעה שלי בזמן קצר עם מעורבות מינימאלית שלי כשמהרגע הראשון הוא נסך בי בטחון ולכן הרגשתי שאני בדרך הנכונה. המקצועיות שלו, הירידה לפרטים, האיכפתיות, אנשי המקצוע המדהימים שעובדים איתו – כל אלו הביאו לתוצאה שלא חלמתי עליה – גם מבחינה פיננסית וגם מבחינת השקט שזה נותן לי. עכשיו קיבלתי תיאבון ואני חוסכת לדירת ההשקעה הבאה…  "

תוכניות הדירה לפני

תוכניות הדירה אחרי

בתוך כשנה וחצי הרווח הכספי הכללי (משכירות ומעליית ערך הנכס), אילו גילה היתה מוכרת את דירתה היה עומד על כ – 250,000 ש״ח שמתורגם לתשואה כוללת על ההון עצמי של כ – 20%  בממוצע לשנה.

ממליצים מספרים