רקע

זיוה וארנון הגיעו אלנו בהמלצה של חברים עם ציפיות ודרישות מאוד מוגבלות מבחינת השדרוג שביקשו לבצע. לאחר שיחת הכרות הם הבינו את הפוטנציאל שטמון בדירה, שהחליטו להישאר בה, לאחר שבחנו במשך שנים הרבה מאוד אפשרויות של דירות חדשות בסביבת מגוריהם, שאף אחת מהן לא ממש הצדיקה את המאמץ. כשראו שניתן להפוך את הדירה הנוכחית בזמן לא ארוך מדי ובתקציב סביר לגמרי למשהו שונה לחלוטין – התחלנו בתכנון

התהליך

בנינו ביחד פרוגרמה ששיקפה את הצרכים של המשפחה – ארנון שכבר פרש לגמלאות, זיוה שעובדת בחברה בענף הבניה ושני הילדים הבוגרים שלומדים באקדמיה אך שוהים לא מעט בבית. לקחנו בחשבון גם את העובדה שצריך להנגיש את הדירה ולהתאים אותה לאורחות החיים של המשפחה, אחרי שנים שלא בוצע בה כל שינוי או התאמה. הקצבנו לכל הפרויקט פחות מחודשיים והמשפחה עברה לשכור דירה בסביבה.  

תמונות הנכס לפני השדרוג

מעבר למצב התחזוקתי הירוד של הדירה שחייב החלפה של כמעט כל מה שהיה בה (מים, ניקוז, חשמל, תקשורת, ריצוף, חיפוי, חלונות, דלתות וכו') נדרש להתאים את המערך הפנימי שלה לצרכים העדכניים ועל הדרך גם לדאוג שהניראות תהיה מרשימה ונעימה. המטבח היה ישן ולא פונקציונאלי וחסרו בו שטחי אחסון, חדרי השיה של ההורים היה צפוף והי חסר הו אחסון נגיש, חדרי הרחצה היו דחוסים ולא נוחים ובמקביל היו שטחים מתים ולא מנוצלים שנדרש להשמיש אותם לטובת צרכים חיוניים כמו אחסון למשל.

תמונות הנכס אחרי השדרוג

תוך פחות מחודש היינו מוכנים עם סט תוכניות ביצוע, כתב כמויות, מכרז קבלנים והצעות מכל בעלי המקצוע ואישרנו את התקציב כדי להתחיל בעבודות ההריסה מיד כשזיוה וארנון פינו לנו את הדירה. תוך חודש וחצי הפרויקט הסתיים כשבמהלכו כבר נערכנו בכל מה שקשור לריהוט ולאבזור הדירה כדי שכשהמשפחה תחזור לבית המחודש הם יוכלו להשתמש בו באופן מידי.

התוצאות

למרות הלו"ז הצפוף ולמרות שהשיפוץ נפל ממש על תקופת חגי תשרי – עמדנו בלוח הזמנים כמו גם בתקציב והתוצאה היתה מעבר לציפיות – בית חלומות אמיתי שיצר למשפחה ובעיקר לזיוה ולארנון שדרוג מהותי באיכות החיים, בנוחות, בפונקציונאליות של הבית על כל חלליו ובנעימות וברוגע שהוא משווה לכל הבאים בו.

עם חזרתם לביתם המחודש – זה מה שאמר אבינועם על החוויה:

"לקח לנו הרבה זמן להשתכנע לבצע שיפוץ כי לא מצאנו שום דירה בבניין חדש שייתן לנו מענה מתאים ויהיה שווה את ההשקעה. מצד שני, להיכנס לשיפוץ זו חוויה מפוקפקת במיוחד לאור העובדה שזיוה היא מהתחום ויודעת בדיוק במה זה כרוך. נתתם לנו מההתחלה את התחושה שנוכל לסמוך עליכם ושזה יכול להראות אחרת באמצעותכם. למרות שהיינו סקפטיים (כולם מבטיחים הבטחות אבל לא תמיד מקיימים…) עם התקדמות השלבים ראינו שזה הולך ממש טוב, הרבה יותר חלק ממה שפחדנו והתוצאות היו בהתאמה. עמדתם במילה שלכם, בעלי המקצוע והספקים שהבאתם לנו לאורך כל התהליך, האופן שבו ניהלתם את הפרויקט ביד רמה, ללא פשרות כל אלו כול כך לא אופייניים לענף וזה כל פעם הפתיע אותנו מחדש. תוך חודש וחצי יש לנו בית חדש, מאוד נוח, תפור לפי מידותינו ועל פי דרישותינו שכול כך כיף לחזור אליו. לא יכולנו לצפות ליותר ואנחנו מאוד מרוצים מההחלטה ומהתוצאה".   

תוכניות הדירה לפני

תוכניות הדירה אחרי

למרות הלו"ז הצפוף ולמרות שהשיפוץ נפל ממש על תקופת חגי תשרי – עמדנו בלוח הזמנים כמו גם בתקציב והתוצאה היתה מעבר לציפיות – בית חלומות אמיתי שיצר למשפחה ובעיקר לזיוה ולארנון שדרוג מהותי באיכות החיים, בנוחות, בפונקציונאליות של הבית על כל חלליו ובנעימות וברוגע שהוא משווה לכל הבאים בו.

ממליצים מספרים