רקע

את איילת ועמית הכרנו כשליווינו אותם לרכישת דירה להשקעה במרכז ואז הם כבר אמרו לנו שכשהם יתפנו לכך, הם ישמחו לקבל את חוות דעתנו לגבי שיפוץ הדירה שלהם ברמת השרון. עברה כמעט שנה עד שזה קרה – שניהם עסוקים מעל הראש – היא עו"ד מצליחה והוא איש מחשבים ובסופו של דבר נפגשנו אצלם בדירה והעלנו רעיונות. עברו עוד מספר שבועות עד שהם החליטו שהם יוצאים לדרך. אחת הסיבות שעיכבה אותם הייתה שכבר היו להם תוכניות גמורות לשיפוץ שבצעו בעבר עם מעצבת אחרת, אבל לא הרגישו שלמים עם זה ולכן זה לא יצא לפועל.

התהליך

נפגשנו לתכנון על בסיס לימוד מעמיק של הצרכים של איילת ועמית, הרגלי החיים שלהם בבית, העבודה שבוצעה בשעתו באופן חלקי מהבית, הדרישות של כל באי הבית ובכלל זה הילדים הבוגרים, הרצון להשתדרג טכנולוגית למאה ה – 21 ועוד – בנינו סוג של Wish List ששימש אותנו בהמשך כדי לתת מענה לכול החלומות והרצונות של המשפחה.

תמונות הנכס לפני השדרוג

תוך פחות מחודש הייתה לנו תוכנית מוסכמת של מערך של ה – "בית החדש" והינו מוכנים כבר לצאת לדרך עם השיפוץ. הרעיון היה לפתוח את החלל המרכזי של המטבח -פינת אוכל-סלון, לשפר את הפונקציונאליות של סוויטת ההורים ולהוסיף מקומות אחסון, כנ"ל לגבי חדרי השינה של הילדים, להפוך את הממ"ד לחדר עבודה משותף לשני בני הזוג שלכל אחד מהם יש מספיק מקום לעבודה, לתיוק, לציוד וכו' ולחדש את כל הבית ולתת לו צביון מודרני עדכני וחם.

תקצבנו ואישרנו את מסגרת הפרויקט כאשר חלק מבעלי המקצוע ששולבו בו היו על פי דרישתם של בני הזוג כמו למשל הנגרות במטבח שבוצעה ע"י חב' מטבחים מובילה שבני הזוג היו מקורבים לבעליה.   

לא באמת תכננו להשאיר הרבה מהקיים ולמרות שלא בוצעו יותר מדי עבודות הריסה – זה היה מהפך מושלם – החלפה מלאה של כל צנרת החשמל, המים והאינסטלציה, מזגנים חדשים, ריצוף, חיפוי, פרקט, נגרות, דלתות, חלונות- בקיצור חוץ מהמעטפת של הדירה הכול התחדש.

תמונות הנכס אחרי השדרוג

זה לקח חודשיים (בעיקר בשל ההמתנה למטבח…) והמשפחה יכולה הייתה להיכנס לדירה החדשה. במקביל לעבודות השיפוץ טיפלנו גם בכל הציוד, הריהוט, התאורה, הווילונות, האביזרים והתמונות – שפה ניצלנו את כשרונו של עמית בצילום ובחרנו לעטוף את הקירות בעבודותיו המרשימות.   

התוצאות

בלוח הזמנים המתוכנן, בתקציב שהערכנו מראש הגענו לתוצאה שאיילת ועמית לא חלמו עליה – בית חדש, מודרני, נוח, חם, מזמין, נעים, שמשמש וישמש אותם לעוד המון שנים.

וזה מה שעמית אמר לנו בסוף הפרויקט:

"ידענו שצריך לשפץ אבל שנינו כול כך עסוקים ולא רק שזה לא דיבר אלנו – אין לנו מושג בתחום ועם כל הסיפורים של בעלי המקצוע וההסתבכויות, הבנו שזה להכניס את הראש הבריא שלנו למיטה חולה. זה פשוט לה קרה. הכרנו בליווי שלכם לדירת ההשקעה וכשהבנו שאתם עוסקים גם בליווי פרויקטי שיפוץ דירות למגורים – זה נראה טבעי לקבל מכם הצעה. הרעיון שתחת קורת גג אחת אנחנו מקבלים את הכול – מתכנון ראשוני ועד גמר הפרויקט אפילו כולל תמונות ואביזרים – התאים לנו מאוד נוכח העומס שבו אנחנו נמצאים וחוסר המוטיבציה שלנו להתעסק ולהישאב לזה. בפועל, היינו מעורבים איפה שרצינו ואתם טפלתם בכל השאר.  הייתם קשובים לצרכים שלנו והעמדתם אותנו על מקומנו במקרים שבהם היו לנו רעיונות ודרישות פחות מדויקות. בדיעבד, אנחנו מאוד שמחים על הבחירה בכם, על הדרך המשותפת שעברנו והכי חשוב על התוצאה המושלמת. זה יצא בדיוק ככה שכשסיימנו את השיפוץ ונכנסו לגור שוב בדירה התחיל משבר הקורונה, שחייב אותנו להשהות הרבה יותר זמן בבית ולעבוד בו כמעט כל הזמן. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היינו מחכים עוד עם השיפוץ הזה. עכשיו הבית תפור עלינו, כיף לעבוד בו, לשהות בו לחיות בו – כיף של בית".   

תוכניות הדירה לפני

תוכניות הדירה אחרי

"…אנחנו מאוד שמחים על הבחירה בכם, על הדרך המשותפת שעברנו והכי חשוב על התוצאה המושלמת. זה יצא בדיוק ככה שכשסיימנו את השיפוץ ונכנסו לגור שוב בדירה התחיל משבר הקורונה, שחייב אותנו להשהות הרבה יותר זמן בבית ולעבוד בו כמעט כל הזמן. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היינו מחכים עוד עם השיפוץ הזה. עכשיו הבית תפור עלינו, כיף לעבוד בו, לשהות בו לחיות בו – כיף של בית". 

ממליצים מספרים